Network setup and support

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

                                                          

صفحه اصلی 

 

 طراحی - راه اندازی و پشتیبانی شبکه    

                                                                                               

                                     

برای ارتباط بهینه منابع کامپیوتری سازمان و محیط کار،ضروری است که تمام فاکتورهای یک شبکه کامپیوتری در تمامی مراحل طراحی – نصب و راه اندازی و یشتیبانی به درستی اعمال و رعایت گردد.لذا می توان کل امور شبکه کامپیوتری را در سه مرحله خلاصه کرد:

1 - طراحی: اساسی و مهمترین فاز می باشد که با توجه به نیاز سازمان ،منابع موجود ،اهداف مورد نظر و نرم افزارهای کاربردی و البته میزان توانایی مالی ، بهترین راه کار برای شبکه انتخاب خواهد شد. و در طراحی همواره سهولت استفاده کاربران ،قابلیت گسترش شبکه و انعطاف پذیری سخت افزاریِ شبکه ،امنیت شبکه و زیر ساخت های ارتباطی ،مورد نطر خواهد بود که گروه کامپیوتری دانش با بهره گیری از مشاوران متخصص و تجربیات پیاده سازی شده ،طراحی بهینه ای را برای شبکه سازمان شما در نظر خواهد گرفت.

2 - نصب و پیاده سازی: حتی بهترین طراحی ها نیز در صورت اجرای نادرست ، کارایی خود را از دست خواهند داد .استفاده از تجهیزات متناسب با طرح و نقشه شبکه ،رعایت کیفیت در تجهیزات به کار رفته در شبکه از جمله مهمترین عواملی است که باید هنگام نصب و راه اندازی در اولویت قرار گیرد چرا که زیر ساخت های شبکه باید برای مدت چندین سال بدون ایجاد مشکل کار کنند .رعایت استانداردهای اجرایی نیز هنگام کار اهمیت ویژه ای دارد که گروه کامپیوتری دانش حتی درعملیات پسیو(passive) شبکه نیز از حضور متخصصان شبکه استفاده می کند تا عواملی مانند کیفیت ،دوام ،نظم و حتی زیبایی کار همواره رعایت گردد.

3 - پشتیبانی: این مرحله ازهزینه هایی که در فازهای طراحی و نصب ،صورت گرفته محافظت خواهد کرد چرا که رها کردن یک شبکه کامپیوتری پس از راه اندازی باعث می شود تا در مرور زمان مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری بوجود آید و هزینه های چند باره ای را تحمیل می کند .در صورتی که هزینه های کوچک پشتیبانی همواره باعث جلوگیری از هزینه های بزرگ خواهد شد و گاهی اوقات نیز از ایجاد مشکلات غیر قابل جبران جلوگیری خواهد کرد.

بروز ماندن سخت افزار و نرم افزارهای شبکه ،داشتن پشتیبان (Back up) از اطلاعات و نرم افزارهای شبکه سازمان ،حفظ امنیت داده ها و محیط کاری از جمله مهمترین مزیت هایی است که فقط با داشتن پشتیبانی منظم از شبکه ممکن خواهد بود .نحوه پشتیبانی از شبکه نیز معمولا به گستره شبکه مورد نظر و تعداد منابع و سخت افزارها و نرم افزارهای موجود بستگی دارد و می تواند بصورت همه روزه یا دوره های متناوب در سال باشد.

 

طراحی - راه اندازی و پشتیبانی شبکه

 

 

DANEsh-cmp

ارائه خدمات و سرویس های تخصصی در سطح شهرک صنعتی اشتهارد و استان البرز و استان تهران
تمامی حقوق وب سایت محفوظ بوده و هرگونه کپی برداری از مطالب سایت بدون ذکر منبع مجاز نمی باشد . طراحی توسط گروه کامپیوتری دانش

Search